img
img
Aktif Ticaret PGS Nedir?
Aktif Satış Param Güvende Sistemi ilealıcı ve satıcı arasında güven köprüsü oluşturur. Bu sistemin amacı dolandırıcılığın önüne geçmek aynı zamanda da alıcı ve satıcıyı korumaktır.

 

Param Güvende Sistemi nasıl çalışır?

- Alıcı siparişi ile başlayan süreç ile ilk adım olan satıcıya bildirim gönderilir. Satıcı ürünü bildirim sonrasında hazırlayıp ilanda belirttiği teslimat süresinde teslim eder.

- Başlayan süreçten ürün/hizmet teslim ve alıcı onayına kadar ödenen para PGS sistemi kapsamında Aktif Ticaret güvenli havunda bekletilir.

- Satıcının ürün/hizmeti teslim sürecini müşteri temsilcimiz adım adım takip eder. 

- Satıcı teslim ettiği ürün/hizmet için siparişin teslim ettiğini belirterek sipariş durumunu günceller.  

- Alıcı ürün/hizmet için ilgili PGS ticaretine sorunsuz teslim aldığına dair onay vermesi gerekir.

- Alıcının onay vermesi sonrasıda ödeme satıcı hesabına aktarılır ve PGS ticareti ile güvenli alışveriş gerçekleşmiş olur.

- Alıcı satınının ürünü / hizmeti teslim etmesine rağmen PGS ticaretini onaylamazsa satıcıdan ürünü teslim ettiğini gösteren bir kanıt istenir.

- Satıcı tarafından teslim ettiğine dair kanıtlar müşteri temsilcisi tarafından onaylanırsa ücret satıcıya aktarılır.

- Eğer satıcı kanıtları tarafımıza göndermez veya geçersiz sayılırsa para alıcının hesabına geri ödenir.

 

PGS Ticaretiniz sistemde bulunan iletişim ve canlı destek kanallarından yapılmaz! Ticaret işlemleri için Aktif Ticaret üye panelinizde oluşan siparişiniz için geliştirilmiş bir süreç otomasyonu mevcuttur. Bu otomasyon sayesinde aynı ilgili PGS ticaret sayfanızdan ister müşteri hizmetlerine ister satıcıya mesaj göndererek süreci tamamlayabilirsiniz.
Aktif Ticaret platformunda yapılan tüm PGS ticaretleriniz %100 Aktif Ticaret güvencesindedir. Alıcı onayınız verilmediği sürece paranız satıcıya hiç bir şekilde gönderilmez.

Yaşadığınız her sorun veya sorularınız için bize iletişim formundan yada canlı destek kanalımızdan yazabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz

Güvenli Alışveriş için Mutlaka Okuyun!

1- Güvenliğiniz için hiç bir koşulda alıcı ve satıcı olsanızda site dışı iletişim kurmayın!

2- Satıcı için teslimat süresi olarak ilanda belirttiğiniz süre içinde teslim etmeye özen gösterip olumlu yorum alabilirsiniz.

3- Tüm dijital ürünlerde alım sonrası yaşanacak sorunlar için lütfen satın almadan önce ilan sahibi ile iletişime geçip bilgi alın (ilk maili vb.).

4- Aktif Ticaret başlatılan ticaretler ve bu ticareti sonuçlandıracak her adım için bir otomasyona sahip olup platform dışında sizin ile ekibimiz asla iletişim kurmaz.  

5- Aktif Ticaret adını kullanıp size ulaşan kişi veya kişilere itibar etmeyiniz.

6- Site içinde mesajlaşırken veya satılan hesap içinde verilen iletişim bilgisi tespit edilirse siteden uzaklaştırılır.

7- Satın aldığınız ürün ve hizmetlerin bilgilerini kendize göre düzenlemeden ticareti onaylamayınız.


Geri

Anasayfa

Üye Giriş

Üye Ol

İlan Ekle