img
img

AKTİF TİCARET İLE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PGS!

Satın aldığınızda paranız güvenli havuzda kalır ürününüzü teslim aldığınızda ödeme satıcıya aktarılır ve ticaret ile ilgili yorumu yaparak diğer üyeler ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Aktif ticaret - Alıcılar için Param Güvende Sistemi (PGS) işleyişi

- Satın almak istediğiniz PGS ilanı bulunur. (ilan sahibi ile iletişime geçerek ürün hakkında tüm detaylar görüşülerek ilan güncelliği teyit edilir. Teslimat süresini teyit etmeniz önerirlir.)
- İlan fiyatı kadar hesabınıza bakiyenizi Sipariş & Ödeme => Bakiye İşlemleri adımından güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz.
- Bakiye sonrası ilan detaydan satın al butonu ile satın alabilir veya sepete birden fazla ürün ekleyerek toplu sipariş geçebilirsiniz.
- Sepetinizdeki ürünle ile ödeme yap butonu ile öde ve sipariş oluştur adımından sonra PGS ticaretiniz oluşmuş olur.
- Ticaretinizi "Sipariş & Ödelemeler => PGS Aldıklarım" alanından takip edebilir ister müşteri temsilcisine ister satıcıya mesajı buradan atabilirsiniz.
- Satıcı Ürün/Hizmeti teslim ettiğinde tarafınıza gelen bildirim sonrasında ticaret detayınıza giderek detay göster alanından satıcı tarafından girilen bilgileri görebilir ve durum için güncelleme yapabilirsiniz.
- Ürün/Hizmeti teslim aldığınızda siparişi tamamlayıp satıcı yorumu yapabilirsiniz. (Siparişi teslim aldıktan sonra işlem sağlamazsanız 24 saat içinde satıcının ödemesi hesabına geçer.)

PGS Ticareti için Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Site üzerinden hiç bir kullanıcıya site dışı bir bağlantı/İletişim bilgisi vermeyiniz. Size verenleride yönetime bildiriniz. Aksi durumda her iki tarafta site üzerinden uzaklaştırılacaktır.
PGS ilanının sahibi olan satıcının ONAYLI ÜYE rozetine sahip olması ve çok fazla olumsuz ticaret değerlendimesi olmaması gibi incelemeleri dikkatlice yapmalısınız.
PGS ticareti başlamadan öncesinde mutalaka ilan sahibi ile site üzerinden iletişim kurup ürünün satışı ve sonrasındaki süreçleri teslim süresi gibi önemli bilgileri teyit etmelisiniz.

Aktif Ticaret sadece site üzerinde yapılan aracılık hizmetinde güven sağlar satış sonrası yaşanacak sorunlar ilgili sorumluluğu yoktur.

Yaşanacak hukuki süreçte elimizde bulunan tüm bilgi ve dökümanları resmi kurumlar ile paylaşılacaktır.

 

Yorumlar

Yorum Yap


Geri

Anasayfa

Üye Giriş

Üye Ol

İlan Ekle